vipclinicist@gmail.com 0212 823 48 11 Hergün: 08.30-21.00

İletişim

Diş hekimleri, ağız, diş ve çene sağlığı ile ilgili tanı, tedavi ve önleme hizmetleri sunan tıbbi uzmanlardır. Diş hekimliği, dişlerin, diş etlerinin, ağız içi dokuların ve çenelerin sağlığını koruyan ve geliştiren bir tıp dalıdır. Diş hekimleri aşağıdaki görevleri yerine getirir:

 1. Diş tedavisi: Diş hekimleri, çeşitli diş problemlerini teşhis edip tedavi ederler. Bunlar diş çürükleri, diş eti hastalıkları, diş travmaları ve diş kayıpları gibi rahatsızlıkları içerir. Diş hekimleri, dolgu, kanal tedavisi, diş çekimi, protez (porselen veya akrilik) uygulama, implant tedavisi gibi çeşitli diş tedavilerini gerçekleştirir.
 2. Diş estetiği: Diş hekimleri, hastaların dişlerini daha estetik bir görünüme kavuşturmak için estetik diş hekimliği prosedürleri uygulayabilirler. Bunlar diş beyazlatma, porselen lamina ve zirkonyum kaplamalar, diş dolguları ve diş telleri gibi tedavileri içerebilir.
 3. Ağız ve diş sağlığı önleme: Diş hekimleri, hastalarına ağız ve diş sağlığını korumak için önleyici tedaviler ve diş hijyeni konusunda eğitim verir. Ağız ve diş sağlığı önleme tedavileri, diş temizliği, flor uygulaması, fissür örtücü uygulaması ve ağız hijyeni alışkanlıkları gibi önleyici tedavileri içerir.
 4. Ortopedik ve ortodontik tedaviler: Diş hekimleri, çocuklarda ve yetişkinlerde ortodontik problemleri teşhis edip tedavi edebilirler. Bunlar, dişlerin düzensiz konumları, çene ve yüz yapılarının bozuklukları gibi durumları içerebilir. Diş hekimleri, tel tedavisi, aparey uygulamaları ve diş telleri gibi ortodontik tedavileri de gerçekleştirebilir.
 5. Ağız ve diş cerrahisi: Diş hekimleri, diş çekimi, implant yerleştirme, diş kistlerinin veya tümörlerinin cerrahi olarak çıkarılması gibi ağız ve diş cerrahisi işlemlerini gerçekleştirebilirler.
 6. Acil diş tedavisi: Diş hekimleri, diş travmaları, diş ağrısı veya diğer acil diş problemleri ile ilgili acil tedavi sağlar.

Dt. Mustafa Taşkıran

Diş Hekimi

Get Some Advice?

  X
  Bilgin alın!
  Hemen Arayın